pallotyńskie centrum pomocy duchowej

„BŁOGOSŁAWMY DZIECIOM”,

czyli warsztaty umiejętności wychowawczych 

(poszerzona „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”)

 

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli, którzy chcą poprawić komunikację i – szerzej – relację z dzieckiem, doskonalić umiejętności wychowawcze i uczyć się błogosławić dzieciom.

 

Zapraszamy zarówno tych rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli, którzy w kontakcie z dzieckiem doświadczają trudności (często czują się bezsilni, mają poczucie winy, nie są zadowoleni ze swoich dotychczasowych metod i relacji z dzieckiem), jak i tych, którzy dobrze sobie radzą i chcieliby swoją relację z dzieckiem jeszcze bardziej pogłębić; tych rodziców, którzy zajmują się dziećmi na co dzień, jak i tych, którzy widują się z nimi bardzo rzadko. Nie jest konieczny udział obojga rodziców.

 

Zachęcamy, żeby osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach „Błogosławmy Dzieciom” ukończyły najpierw warsztaty „Błogosławmy Bogu, Sobie i Innym”, ponieważ będzie to sprzyjało efektywności pracy na warsztatach „Błogosławmy Dzieciom”. Informacje na temat warsztatów „Błogosławmy Bogu, Sobie i Innym” można znaleźć TUTAJ.

 

NAJBLIŻSZA EDYCJA

Termin: po uzbieraniu się grupy przez ok. 6 miesięcy (z przerwą na wakacje). Liczba spotkań i czas trwania edycji zależy od tempa pracy grupy.

 

Gdyby okazało się, że warsztaty musiałyby być przerwane ze względu na ponowne wprowadzenie rygorów epidemicznych, praca warsztatowa z grupą będzie kontynuowana on-line lub hybrydowo.

 

Zgłoszenia: osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przysłanie zgłoszenia oraz ewentualnych pytań na adres: warsztatybdz@misja.kylos.pl

Kolejność zapisów będzie zgodna z kolejnością przysyłania zgłoszeń, przy czym zgłoszenie nie jest jeszcze równoznaczne z zapisem – najpierw wymagana jest konsultacja wstępna.

 

Konsultacje wstępne: osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w warsztatach, zapraszamy na konsultację wstępną w celu zorientowania się, czy udział w warsztatach rzeczywiście może zaspokoić ich potrzeby. Konsultacje wstępne będą odbywały się on-line. Każdą konsultację przeprowadzą dwie trenerki. Czas trwania konsultacji: 30-50 min. (w zależności od osoby).

 

Decyzje o uczestniczeniu i zapisy: podczas konsultacji lub w ciągu kilku dni po niej zostanie podjęta decyzja o uczestniczeniu konsultowanej osoby w warsztatach. Pozytywna decyzja zarówno osoby konsultowanej, jak i trenerek oznaczać będzie zapisanie tej osoby na warsztaty: na listę główną lub rezerwową, w zależności od wolnych miejsc.

 

Koszty: opłata za konsultację wstępną: 80 zł, płatne z góry przelewem lub na miejscu; opłata za warsztaty: 80 zł za każde spotkanie, płatne za miesiąc z góry przelewem lub na miejscu; opłata za materiały (m.in. 3 książki): 90 zł, płatne jednorazowo przelewem po otrzymaniu e-maila z potwierdzeniem zapisu i otwarcia grupy.

 

Osoby prowadzące:

 

Alicja Zagrodzka – współautorka programu warsztatów „Błogosławmy Dzieciom” i autorka programu warsztatów „Błogosławmy Bogu, Sobie i Innym”. Ukończyła studia magisterskie z historii na KUL-u i studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej „Profilaktyka i terapia trudności wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie” w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła również szkolenia w Ośrodku Rozwoju Edukacji oraz w Centrum Szkoleniowym Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, uprawniające do prowadzenia warsztatów „Szkoła dla rodziców i wychowawców” cz. 1 (dla wszystkich rodziców i nauczycieli) i cz. 3 (dla rodziców nastolatków), a także szkolenie „Porozumienie bez Przemocy w rodzinie i w życiu”, organizowane przez NVC.Laboratorium.pl i prowadzone przez certyfikowane trenerki NVC. Obecnie szkoli się w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Od ponad dwudziestu lat wykłada w APS-ie, a od około dziesięciu lat prowadzi warsztaty: współprowadziła i prowadziła samodzielnie wiele edycji warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” i „Błogosławmy Dzieciom” oraz kilka edycji warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także warsztaty dla rodziców i małżonków „Od przemocy do życia w obfitości”. Należy do Grupy Trenerskiej Wspólnoty Empatycznych Rodzin. Prywatnie: żona w separacji z mężem, mama czterech dorosłych córek i babcia dwóch wnuków.

 

Anna Kotwica – psycholog, absolwentka studiów magisterskich na KUL-u (specjalizacja: psychologia rodziny i wychowawcza). Doświadczenie zawodowe nabywała w poradni psychologiczno-pedagogicznej poprzez diagnozę przyczyn trudności szkolnych, zaburzeń emocjonalnych oraz terapię dzieci z mutyzmem wybiórczym, Zespołem Aspergera, trudnościami wychowawczymi. Ukończyła kurs terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT w Warszawie oraz szkolenie w Ośrodku Rozwoju Edukacji uprawniające do prowadzenia warsztatów „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Ponadto uczestniczyła w szkoleniach z zakresu neurodydaktyki – nauki przyjaznej mózgowi – oraz podejścia SELF-REG S. Shankera. Obecnie szkoli się w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Pracuje jako psycholog w Ośrodku Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej i prowadzi swój własny gabinet. Współpracuje również z Diecezjalnym Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza diecezji łomżyńskiej. Pod okiem dr Alicji Zagrodzkiej i Joanny Lisoty uczyła się prowadzić warsztaty „Błogosławmy Dzieciom” i współprowadziła kilka edycji tych warsztatów. Współprowadziła także warsztaty dla rodziców i małżonków „Od przemocy do życia w obfitości”. Należy do Grupy Trenerskiej Wspólnoty Empatycznych Rodzin i formuje się we Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca. Prywatnie: żona i mama trojga dzieci.

 

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 508 352 739

kontakt@sitis.org.pl