pallotyńskie centrum pomocy duchowej

JAK BYĆ OSOBĄ ASERTYWNĄ

Dużo mówimy o asertywności i sporo mogliśmy o niej usłyszeć. Czy można powiedzieć o modzie na asertywność? 
Możesz uważać samego siebie za osobę asertywną lub widzieć się jako kogoś kto zupełnie taki nie jest. A jednak nie jest to cecha, która raz na zawsze można posiąść. Tak naprawdę nikt z nas nie jest osobą asertywną niezależnie od ilości odbytych kursów na ten temat czy przeczytanych książek w tym obszarze. Możemy uczyć się konkretnych zachowań asertywnych przez całe nasze życie. Jest to umiejętność, którą nieustannie możemy w sobie odkrywać i rozwijać. Zapraszam na warsztat każdego z Was - zarówno tych, którzy są asertywni lub nie.
 
W trakcie spotkania odpowiem na pytanie czym w swojej istocie jest prawdziwa, zdrowa asertywność. Będziemy uczyć się tego, jak odmawiać bez dręczącego poczucia winy, bronić siebie przed różnymi żądaniami i manipulacjami, poradzić sobie z różnego typu społeczną presją oraz prosić nie odczuwając przy tym nieprzyjemnego stanu zawstydzenia. Porozmawiamy też o tym jak reagować na odmienną opinię czy krytykę i jak odpowiednio ją wyrażać.
 
Pomyślimy również o tym czym asertywność nie jest. Może być ona bowiem mylona z arogancją, brakiem życzliwości, wiarą we własną nieomylność, stuprocentową skuteczność czy wszechmoc, zupełnym brakiem strachu czy wątpliwości, bezwzględną odwagą w każdej sytuacji lub umiejętnością przekonywania wszystkich do wszystkiego! Czym jeszcze asertywność nie jest?
 
Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję dowiedzieć się jak można dbać o swoje potrzeby nie ingerując w wolność innych osób oraz dać sobie prawo do realizacji swoich pragnień uwalniając się od nadmiernego spełniania oczekiwań, jakie stawia przed nimi otoczenie. Warsztat będzie szansą na zobaczenie tego, jak asertywność może ułatwić nam funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie wśród wszechobecnych rozbieżności pragnień i interesów. Będzie można doświadczyć tego, jak asertywność może być pomocna w budowaniu satysfakcjonujących relacji z otoczeniem. 
 
Będziemy pracować metodą warsztatową, przygotuj się wiec nie tylko na garść wiedzy, lecz również na wiele ćwiczeń praktycznych: indywidualnych, w parach, grupach oraz na forum. Stawiam na doświadczanie, eksperymentowanie i dzielenie się spostrzeżeniami. 
 
Termin:
13 stycznia 2024 r. (sobota) w godzinach 10:00-14:00 [jedna 15 minutowa przerwa]. 
 
Koszt:
250 zł.
Płatność przelewem na konto „INVENIO - Ilona Przeciszewska” nr konta: 20 1140 2004 0000 3102 4822 8095 z dopiskiem: „asertywność” najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem spotkania [zwrot dokonanej opłaty jest możliwy, jeżeli zostanę poinformowana o rezygnacji najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem warsztatu. Jeżeli rezygnacja z warsztatu nastąpi później - opłata nie będzie zwracana].
 
Zgłoszenia: 
il.zamojska@gmail.com
www.facebook.com/events/1556313385186360
 
Prowadząca:
Spotkanie poprowadzi psycholog, trener rozwoju osobistego, coach, psychoterapeutka Ilona Przeciszewska.
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 508 352 739 

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-12.00

wtorek, czwartek: 17.00-19.00

kontakt@sitis.org.pl