Konsultacje

 

 

1. KONSULTACJE PEDAGOGICZNE

 

Pedagog:

Alicja Zagrodzka

 

Zapraszam mamy, ojców, babcie, dziadków, opiekunki i opiekunów do skorzystania z konsultacji pedagogicznych.

 

Konsultacje adresowane są szczególnie do osób, które mają:

  • trudności w kontakcie z dziećmi: często doświadczają bezradności, złości lub poczucia winy; stosują metody, których same nie uznają (krzyk, straszenie, bicie itd.); szukają pomysłu na to, jak rozmawiać z dziećmi, jakie stawiać im wymagania i jak je skutecznie egzekwować, chciałyby mieć więcej radości z kontaktu z dziećmi,
  • dodatkowe problemy w kontakcie z dziećmi z powodu poważnego kryzysu małżeńskiego (separacji, rozwodu itp.): nie wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi o sytuacji kryzysowej; szukają sposobu na to, żeby je w tej sytuacji chronić i wspierać; rzadko widują swoje dzieci i obawiają się zaniku więzi lub przeciwnie – sprawują stałą, wyłączną opiekę nad dziećmi i są tym przeciążone,
  • dobry kontakt z dziećmi i chciałyby mieć jeszcze lepszy: np. lepiej zrozumieć przeżycia i zachowania swoje lub dzieci; zastanowić się nad wyborem metod i strategii wychowawczych; poćwiczyć umiejętności komunikacyjne: wyrażanie swoich uczuć i potrzeb oraz aktywne, empatyczne słuchanie; poćwiczyć umiejętność chronienia swoich granic oraz stawiania granic dzieciom.

 

Cena:

konsultacje indywidualne: 70 zł/60 min., 100 zł/90 min.

konsultacje dla dwóch osób: 100 zł/60 min., 130 zł/90 min.

Jeśli dla kogoś brak pieniędzy miałby stanowić przeszkodę, proszę o kontakt.

 

Zapisy:

tel. 604 695 706

 

Moje kwalifikacje

Ukończyłam studia podyplomowe „Profilaktyka i terapia trudności wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie” w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, szkolenia uprawniające do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych I i III stopnia (dla rodziców i wychowawców oraz dla rodziców nastolatków) według programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” opracowanego przez Joannę Sakowską w Ośrodku Rozwoju Edukacji oraz szkolenie z Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, prowadzone m.in. przez Joannę Berendt.

 

Moje doświadczenie

Od kilkunastu lat wykładam w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie (prowadzone zajęcia: m.in. „Trening umiejętności komunikacyjnych w pracy nauczyciela” dla studentów pedagogiki oraz seminarium magisterskie na temat „Dziecko w sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców”). Od kilku lat prowadzę warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, także w wersji autorskiej, poszerzonej o treści duchowe i elementy Porozumienia bez Przemocy – są to warsztaty „Błogosławmy dzieciom”. Jestem w separacji z mężem, mam czworo dzieci i jednego wnuka.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

2. KONSULTACJE

 

Terapeuta:

Katarzyna Markowska

 

- Konsultacje psychologiczne, dla określenia problemu zgłaszającej się po pomoc osoby i ustalenia form pomocy.

 

- Spotkania indywidualne, uzupełniające warsztaty psychoedukacyjne, dotyczące budowania relacji z innymi, komunikacji, asertywności, lepszego rozumienia siebie i drugiego człowieka.

 

- Poradnictwo wychowawcze dla rodziców, mające na celu lepsze rozumienie swojej roli jako rodzica, rozumienie dziecka- jego potrzeb i uczuć, pomoc w ustalaniu rozsądnych granic, zasad, również w sytuacji rodziny, gdzie rodzice są w separacji, kryzysie czy po rozwodzie.

 

- Pomoc psychologiczną, skierowaną do młodzieży i młodych dorosłych, przeżywających trudności, związane z okresem dojrzewania i wchodzenia w dorosłe życie, takich jak: męczące zmiany nastrojów, zaniżona samoocena, nieśmiałość, trudności z podejmowaniem decyzji i określaniem celów w życiu, problemy w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, itp.

 

Cena:

70zł/60 min.

 

Poniedziałki  9.00-13.00

 

Moje kwalifikacje

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Od wielu lat w mojej pracy zachwyca mnie drugi człowiek i droga jego rozwoju, dlatego moim zawodowym celem jest spotkanie człowieka w momencie, w jakim jest dziś i pomoc w odkrywaniu przez niego jego własnej godności i szacunku do siebie samego i drugiego człowieka.

Ukończyłam psychologię na ATK(obecnie UKSW) oraz Studium Psychoterapii Integratywnej (w ujęciu chrześcijańskim).

 

pallotyńskie centrum pomocy duchowej

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 884 957 453

pomoc.sitis@gmail.com

Kontakt

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!