Nauki przedmałżeńskie

 

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, w których mogą uczestniczyć wyłącznie pary narzeczonych.

Odbędą się one w sali konferencyjnej Domu Księży Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Trwać będą przez cztery kolejne soboty począwszy od 2 marca 2019 r. w godzinach 9.00 – 13.00 (w trakcie przewidziana jest przerwa na kawę).

Nauki prowadzone będą zespół składający się z księdza, psychologa, pary małżeńskiej oraz doradcy życia rodzinnego.

 

Zapisy rozpoczną się w lutym przez formularz zgłoszeniowy, który pojawi się na naszej stronie.j

 

 

Spotkania małżeństw niesakramentalnych

 

 

Wspólnota „Pojednanie” to grupa mężczyzn i kobiet, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych, pragną pojednania z Bogiem i z Kościołem.

Uznajemy, że popełniliśmy błąd zawierając cywilne małżeństwo lub partnerski związek, a tym samym, jako katolicy, naruszyliśmy prawa Boże i utraciliśmy możliwość korzystania ze spowiedzi i komunii świętej.

Początkowo mieliśmy poczucie odrzucenia przez Kościół, mimo świadomości własnej winy. Szukaliśmy rozwiązania problemu, swojego miejsca w Kościele i znaleźliśmy je. Siłę daje nam wiara, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Dziś, pod pewnymi warunkami, niektórzy z nas przystępują do spowiedzi i komunii świętej. Rozwijamy się duchowo i pomagamy innym odnaleźć się w Kościele.

Mamy świadomość, że droga na której jesteśmy jest trudna, dlatego spotykamy się, by pogłębić swoją wiarę, dzielić się doświadczeniami, pomagać sobie oraz wlewać otuchę i nadzieję w serca innych ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji podobnej do naszej i pragną pojednania z Bogiem i Kościołem.

 

ZASADY obowiązujące na spotkaniach:

- Każdy mówi tylko o sobie, o swoich własnych doświadczeniach, przeżyciach i poglądach.

- Nie krytykujemy, nie komentujemy i nie oceniamy wypowiedzi innych.

- Nie przerywamy wypowiedzi innych, nie zadajemy w ich trakcie pytań. Wyjątek stanowią wypowiedzi, w których łamane są zasady spotkania. Wówczas prowadzący spotkanie ma prawo przerwać, po to aby zwrócić uwagę.

- Wszyscy obecni na spotkaniu zobowiązani są do zachowania anonimowości osób i zasłyszanych na spotkaniu spraw i zdarzeń.

- Mówimy sobie po imieniu i przed każdą wypowiedzią przedstawiamy się.

 

Spotkania odbywają się:

1 i 3 poniedziałek każdego miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia) o godz. 18.30 w dużej sali Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej przy Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Skaryszewska 12.

 

W pierwszy poniedziałek miesiąca spotkanie prowadzi opiekun wspólnoty Ksiądz Przemysław Krawiec, a następnie ok. godz. 20.00 uczestniczymy we wspólnotowej Mszy świętej.

 

Serdecznie zapraszamy

www.niesakramentalni.ecclesia.org.pl

 

Wspólnotę prowadzi Ksiądz Przemysław Krawiec;

tel.  +48 884 957 453

e-mail: ks.przemek@pallotyni.pl

pallotyńskie centrum pomocy duchowej

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 884 957 453

pomoc.sitis@gmail.com

Kontakt

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!