Nauki przedmałżeńskie

 

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, w których mogą uczestniczyć wyłącznie pary narzeczonych.

Odbędą się one w sali konferencyjnej Domu Księży Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Trwać będą przez cztery kolejne soboty począwszy od 2 marca 2019 r. w godzinach 9.00 – 13.00 (w trakcie przewidziana jest przerwa na kawę).

Nauki prowadzone będą zespół składający się z księdza, psychologa, pary małżeńskiej oraz doradcy życia rodzinnego.

 

Zapisy rozpoczną się w lutym przez formularz zgłoszeniowy, który pojawi się na naszej stronie.

 

 

 

 

 

Warsztaty

 

 

 „BŁOGOSŁAWMY DZIECIOM”,

czyli warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”

 

Warsztaty „Błogosławmy Dzieciom” przeznaczone są dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą doskonalić umiejętności wychowawcze i nauczyć się błogosławić dzieciom:

  • stawać się bardziej świadomi, czy słowa, które kierują do dziecka, są błogosławieństwem czy przekleństwem,
  • nawiązywać dobry kontakt z dzieckiem, zwiększyć szanse, że będzie wiedziało, że jest kochane,
  • skutecznie, ale bez przemocy egzekwować wymagania wobec dziecka i zachęcać je do współpracy,
  • uzyskać większą wolność w wyborze takich słów i metod, które będą spójne z nauczaniem Jezusa.

 

Zapraszamy zarówno tych rodziców i nauczycieli, którzy w kontakcie z dzieckiem doświadczają trudności (często czują się bezsilni, mają nadmierne poczucie winy, nie są zadowoleni ze swoich dotychczasowych metod i relacji z dzieckiem), jak i tych, którzy dobrze sobie radzą i chcieliby swoją relację z dzieckiem jeszcze bardziej pogłębić; tych rodziców, którzy zajmują się dziećmi na co dzień, jak i tych, którzy widują się z nimi bardzo rzadko. Nie jest konieczny udział obojga rodziców.

 

Program „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” to program warsztatów psychoedukacyjnych. Opracowany został w Ośrodku Rozwoju Edukacji przez Joannę Sakowską na podstawie książki Adele Faber i Elaine Mazlish Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.

Program „Błogosławmy Dzieciom” to program warsztatów psychoedukacyjnych z wybranymi elementami psychoterapii i rozwoju duchowego. Opracowany został przez Alicję Zagrodzką i Joannę Lisotę na podstawie „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” oraz „12 kroków dla chrześcijan” i Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, a także Pisma Świętego, książek Marii Vadii Twój język ma moc i Merlina R. Carothersa Moc uwielbienia oraz wykładów ks. Zbigniewa Wądrzyka.

Warsztaty „Błogosławmy Dzieciom” są regularnie superwizowane przez doświadczonego terapeutę ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Osoby prowadzące:

dr Alicja Zagrodzka – pedagog, absolwentka studiów podyplomowych „Profilaktyka i terapia trudności wychowawczych – pomoc dziecku i rodzinie”. Wieloletni wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, gdzie prowadzi m.in. trening umiejętności komunikacyjnych dla studentów pedagogiki. Prowadziła także zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem elementów psychodramy, choreoterapii i terapii baśnią. Ukończyła dodatkowe szkolenie według programu opracowanego w Ośrodku Rozwoju Edukacji uprawniające do prowadzenia warsztatów dla rodziców nastolatków.

Joanna Lisota – magister resocjalizacji, absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Ukończyła także kurs socjoterapii w Stowarzyszeniu Opta i odbyła staż w Fundacji Powiślańskiej. Pracowała w świetlicach środowiskowych, prowadziła zajęcia socjoterapeutyczne w domu dziecka, współorganizowała obozy dla dzieci z domu dziecka. Dla starszej młodzieży prowadziła zajęcia edukacyjne (kluby pracy, grupa wolontariuszy w Programie Canada World Youth). Pracowała też z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie (pracownia ceramiki w Warsztatach Terapii Zajęciowej).

Obydwie prowadzące ukończyły szkolenie w Ośrodku Rozwoju Edukacji uprawniające do prowadzenia warsztatów „Szkoła dla rodziców i wychowawców” i przeprowadziły wspólnie wiele edycji warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców i pedagogów oraz kilka edycji warsztatów psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. Każda z nich ma czworo dzieci i zmaga się od lat z tym wyzwaniem, starając się być dobrą mamą. Alicja dodatkowo zna z własnego doświadczenia problem samotnego rodzicielstwa (od kilku lat jest w separacji z mężem), jest też od niedawna mamą samodzielnych, dorosłych córek i babcią.

 

 

WIOSENNA EDYCJA WARSZTATÓW „BŁOGOSŁAWMY DZIECIOM”

Termin: od 23 lutego do 15 czerwca 2019 r. w soboty w godz. 9.00-12.30 = 14 spotkań po 3,5 godziny każde.

Miejsce: Centrum Pomocy Duchowej oo. pallotynów, ul Skaryszewska 12 (blisko dworca Warszawa Wschodnia).

Opłata: 700 zł za warsztaty plus 50 zł za materiały (m.in. 2 książki), dla małżeństw jest zniżka i opłata wynosi 2 x 600 zł plus 50 zł za materiały (30 zł z każdej opłaty za warsztaty stanowi opłatę solidarnościową – dzięki niej możemy dofinansować uczestnictwo osób, które nie mogą pokryć wszystkich kosztów). Jeśli dla kogoś brak pieniędzy miałby stanowić przeszkodę w zgłoszeniu się na warsztaty, prosimy o kontakt. UWAGA! W razie rezygnacji wpłata na materiały nie podlega zwrotowi, a zakupione materiały pozostają do dyspozycji osób prowadzących. Wpłata: na materiały – po otrzymaniu e-maila z potwierdzeniem otwarcia grupy, za warsztaty – do 20 lutego 2019 r.

Zapisy i pytania: zgłoszenia na warsztaty oraz ewentualne pytania proszę przysyłać na adres joannalisota@interia.pl

UWAGA! Małżeństwa, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, przed zapisem zapraszamy na bezpłatną konsultację w celu zorientowania się, czy korzystne będzie przyjęcie obojga małżonków do jednej grupy. Zgłoszenia na konsultację proszę wysyłać na ten sam adres e-mailowy.

pallotyńskie centrum pomocy duchowej

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 884 957 453

pomoc.sitis@gmail.com

Kontakt

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!